Vizyonder Logo
Vizyonder Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri - Tel:0242 338 2016

Tamamlanmış Seminer Detayı

Bu Seminerimiz Tamamlanmıştır!

20-28 Nisan 2018 Güneydoğu İnceleme ve Araştırma Gezi Programı

20/04/2018 - 28/04/2018
Güneydoğu İnceleme ve Araştırma Gezisi

20 – 28 NİSAN 2018
GÜNEYDOĞU İNCELEME ve ARAŞTIRMA GEZİSİ


TARSUS – ADANA – HATAY – G.ANTEP – Ş.URFA- MARDİN
DİYARBAKIR – ADIYAMAN

1.GÜN: (  Korkuteli den ) 20.00’da hareket. Antalya, Side, Alanya, Anamur, Silifke üzerinden Tarsus’a varış.

2. GÜN: Tarsus’ta sabah kahvaltısı molasının ardından Yedi kuyular mağarası, Bilal Habeş-i Mescidi, Tarsus Şelalesi,St.Paul Kuyusu,Nusret Mayın Gemisi gezilerimizin ardından Adana’ya hareket Saat: 12-13 arası .(40 km) . Adana Ulu Camii, Sabancı Camii,Taş Köprü ve Seyhan Nehri görüldükten sonra; Can, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, şelaleleri farklı inanışlarda yaşam alanları ve son zamanlarda diziler ile ünlenen Antakya’ya hareket ediyoruz. Saat : 17-20 Arası (180 km) Akşam otele varıyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (İskenderun Ramada Hotel)

3. GÜN:  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından sabah 08.00 ‘da Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii, Dünya’nın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi gezimisin sonrasında otobüsümüze binerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini geziyoruz. Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye Şelalelerini geziyoruz. Hatay’dan saat 13.00 ‘da ayrılıp İstiklal Savaşındaki başarısını adına taşımış olan tek gazi ünvanlı kentimiz Antep’e yol alıyoruz. (170 km) Saat: 13.00-15.30. Paylaşılamayan Zeugma mozaiklerinin sergilendiği yeni açılan ve dünyanın 2. büyük mozaik müzesi konumuna gelen Zeugma müzesi gezimizi yapıyoruz. Kurtuluş savaşı döneminin destansı Antep direnişinin en önemli timsali olan Gaziantep kalesinden şehre panaromik olarak bakıyor ve şehri fotoğraflama imkânı buluyoruz. Akşamüzeri otelimize varıyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Uğurlu Termal Otel)

4.GÜN: Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Tahmis Kahvesinde arzu edenlere kahve veya Zahter çayı ikramı sonrasında Elmacı Pazarında kutnu kumaşçı yemenici, bakırcı, gümüşçü, sedefçi, baharatçı gibi esnaf ve sanatkârların ürünlerinden alışveriş yapabiliriz. Serbest zaman sonrası ilk olarak Kelaynak kuşlarının yurdu olan Birecik'e varıyoruz. (60 km) 11.00-12.00. Birecik'ten geçişte şirin dostlarımızı görmemek olmaz. Nede olsa soyları tükenme tehlikesiyle karşı karşıya! Birecik Kelaynak Kuşları Üretme Çiftliği'ne uğrayıp görevliden kuşlar hakkında bilgi alıp, fotoğraflar çekilip, Türkiye’nin en büyük sulama projesi olan G.A.P’ın en büyük barajı Atatürk Barajı’nı geziyoruz. Daha sonra Anadolu'nun destan nehri Fırat rehberliğinde "dünya'da siyah gül'ün" yetiştiği tek yer olan muhteşem Halfeti'ye varıyoruz. (40km) 13.30-14.30. Kısa bir moladan sonra Fırat Nehri üzerinde 45 dakikalık bir tekne turu yapıyor (extra kişi başı 15 tl), bu yolculuk esnasında Rum kale'yi hayranlıkla fotoğraflıyoruz. Tekne turu dönüşü yola devam ederek Şanlıurfa'ya doğru yola çıkıyoruz.(120km) 16.00-18.00. Urfa'da ki otelimize yerleşiyoruz ve yöresel Şanlıurfa sıra gecesi eğlencesi için hazırlanıyoruz.(Extra 60 TL) Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde. ( Hilton Garden Inn Şanlıurfa)

5. GÜN: Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Şanlıurfa şehir merkezinde İbrahim Peygamberin Doğduğu Mağara, ateşe atıldığı yer, Balıklıgöl, dünyanın ilk üniversitesinin de bulunduğu, Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Harran Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulucami kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, geleneksel Harran evlerinin en güzellerinden birini gördükten sonra Mardin’ e hareket.(190km) Saat : 12.00-15.00. Yine heyecan verici bir gün başlıyor. Viranşehir, Kızıltepe üzerinden ilerleyerek ince ince işlenmiş taş evleri ile ünlü müze şehir Mardin'de büyülü saatler bizi bekliyor. Nerdeyse 2 insanın yan yana yürüyemeyeceği kadar dar sokakları, belediye temizlik hizmetlerinin kadrolu eşeklerle yapıldığı, "abbara" adı verilen sayısız ev altı geçit-sokakları bulunan Mardin'de her adımda kendinizi başka bir sürprize hazırlayın. Şehir merkezine 5 km mesafede bulunan, uzaktan bakınca oldukça yalnız ve hüzünlü görünen Dayr'ül Zaferan Manastırı ile gezmeye başlıyoruz. Dünya Süryani Kadim cemaatinin 1000 yıldan fazla "patriklik makamı" olan bu güzel yapıyı gezerken 5000 yıllık Güneş tapınağını da göreceğiz. Kasımiye Medresesi, Dellallar, Kazancılar, Marangozlar, Hasan Ammar, Sokulbakar ve Babısor Çarşısı, Ulu Cami, Kırklar kilisesi, eski bir Süryani konağından çevrilen büyük PTT binası gezilerimizin Sonrasında Midyat'a geliyoruz. Burada Kaymakamlar Konağı ve Gizli Han'ı ziyaret ediyor Telkari diye tanımlanan ince gümüş işçiliği ve bu sanatı hala sürdüren son bir kaç usta ile tanışıyoruz. Ardından Mardin deki otelimize yerleşiyoruz. (Hilton Garden Inn Mardin)

6.GÜN: Sabah kahvaltı sonrası hareket ile, Midyat’a geliyoruz.(45km)-08.30-09.30. Burada Kaymakamlar Konağı ve Gizli Han'ı ziyaret ediyor Telkari diye tanımlanan ince gümüş işçiliği ve bu sanatı hala sürdüren son bir kaç usta ile tanışıyoruz ve yolumuz bizi Ilısu Baraj gölünde boğulma korkusunu yaşayan dillere destan Hasankeyf'e çıkarıyor.(40km)-12.00-13.00. Kim bilir belki de bir daha göremeyeceğimiz bu güzellikleri yaşayan son insanlar arasına katılıyoruz. Hasankeyf'te çeşitli dönemlere ait narin minareler, Asankif köprüsü'nün hayranlık uyandıran dev kalıntıları, soğan kubbeli türbelerin Anadolu'daki tek örneği olan Zeynel Abidin Bey Türbesi ve zaviye tarzının ender örneklerinden S.Abdullah Zaviyesi, kayalara oyulan binlerce ev, dükkân, kilise gezilerini tamamlıyoruz. İbni Şaddat'a göre bir zamanlar sayıları 7 iken bugün yalnız 3'ü korunabilen ilginç hayvan figürlerinin kabartmaları ile zenginleştirilmiş anıt kapılar ve muhteşem manzaralı Artuklu Akropolü'ne ev sahipliği yapıyor. Şimdi yolumuz üzerinde yer alan petrol kentimiz Batman'ı panoramik olarak görüyor ve Diyarbakır'a doğru yol çıkıyoruz. (130km)-16.00-18.00. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Dies Hotel)

7. GÜN:  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Diyarbakır Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı’nın evi, Diyarbakır şehir surları ve Keldani Kilisesi gezilerimiz sonrası Adıyaman’a hareket. (200km) 11.00-14.00. Karakuş,Cendere Köprüsü, Arsemia Tapınağı,eski kalenin gezilerini yapıyor ve muhteşem gün batışıyla, ilginç doğa yapısıyla dünyanın sekizinci harikası olabilecek güzellikteki Nemrut Dağında Kommagene Krallığının tümülüsünü  tırmanıyoruz. (Nemrut Çıkış Extra 40 TL)
Akşam saatlerinde otele yerleşiyoruz ve akşam yemeği, konaklama otelimizde. (Rabat Resort Hotel)

8 GÜN: Otelde alacağımız kahvaltı ardından Kahramanmaraş’a hareket. (150km) – 09.00-11.00. Kahramanmaraş ta panoramik şehir gezisi yapıyor, Maraş kalesini geziyor ve şehrin ünlü dondurmasını yeme imkânı ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Saat 15.00 gibi Korkueli’ne doğru yola çıkıyoruz. (900km)-13 Saat yolculuk.

 • Program zamanlamasında, hava muhalefeti vb nedenlerle ,rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Doluluk sebebiyle otele öğle saatlerinde girilmesi gerekirse , program öne alınabilir.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 6 gece 7 gündüz Yarım Pansiyon Konaklama ( Sabah Kahvaltısı – Akşam Yemeği)
 • Kokartlı Rehberlik hizmeti
 • 1 Organizasyon Yetkilisi
 • Lüks otobüslerle ulaşım, otobüs içi ikramlar
 • Tüm çevre gezileri
 • 8 günlük Özel Seyahat Sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otelde yapılan ekstra, özel harcamalar (minibar, hamam,masaj vb.)
 • Tüm yemeklerde alınan alkollü,alkolsüz içecekler ( Kahvaltıda sıcak içecekler ve su, Akşam yemeğinde su konaklama ücretinde dahildir)
 • Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri, Öğle yemekleri, ekstra turlar, tekne turu, gece eğlencesi )

Sizi Bilgilendirelim

Düzenlenecek seminerlerden haberdar olmak için lütfen bilgilerinizi bırakın.
İsim Soyisim
Kurum
E-Posta
Telefon
Sizi ne zaman arayalım?
Güvenlik Kodu
Online Eğitimlerimiz Başladı

Online Eğitimlerimiz Başlıyor

WhatsApp Uygulaması İle Her an Yanınızdayız!
Vizyonder WhatsApp Uygulaması İle Her an Yanınızda
E-İhale Bilgi Testi İle E-İhale Bilginizi Ölçün!
Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Testleri
Eğitim Anketimize Katılın İndirim Kazanın!
Eğitim Seminerlerimize Kayıt Olun!

Vizyonder Eğitim Seminerlerine Kayıt Olun!

Seminer Başvuru Formu Seminer Başvuru Formu
Bu Sayfayı Paylaş
Hoşgeldiniz. Yardıma ihtiyacınız olursa buraya tıklayarak Whatsapp üzerinden bilgi alabilirsiniz.