Kapat

Vizyonder Logo
Vizyonder Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri - Tel:0242 338 2016

Muhasebe Kayıt Hatalarının Tespit Edilmesi ile Muhasebe ve Raporlama Sisteminin Geliştirilmesine Yönelik Danışmanlık Hizmeti

Vizyonder - Kamuda Mali Danışmanlık Hizmetleri

Muhasebe Kayıt Hatalarının Tespit Edilmesi ile Muhasebe ve Raporlama Sisteminin Geliştirilmesine Yönelik Danışmanlık Hizmeti

Bilindiği üzere iyi bir iç kontrol sistemi kurmanın temeli mali bilgi ve raporların güvenilirliği dayanmaktadır. Türkiye’de devlet muhasebesi sisteminin uygulanmasında birçok sorun alanı bulunmaktadır. Çeşitli sebeplerle yevmiye kayıtları hatalı, eksik yapılmakta ya da hiç kayıt altına alınmadığı görülmektedir. Tüm bunların sonucunda mali raporlar güven oluşturmamakta ve yanlış üretilmektedir.

Bu durum bir yandan mali raporlarda yer alan bilgilerle üretilecek gerek siyasi kararlar gerekse politikalar için yeterli verinin üretilememesine yol açmaktadır. Ayrıca dış denetimlerde ciddi sorun alanı olarak karşımıza çıkabilmektedir.

Muhasebe kayıt ve raporlarının doğru bir şekilde tutuluyor olması son derece önemlidir. Özellikle Sayıştay tarafından her geçen gün artarak devam eden nicel ve nitel kapasite ve bilgi sistemlerinde yaşanılan gelişmeler her geçen yıl uygunluk denetimlerinde daha fazla bulgu ile karşılaşılmasına ve muhasebe hatalarının daha fazla denetime konu edilmesine ve eleştirilmesine sebep olmaktadır.

Muhasebe hataları ve eksik kayıtlar nedeni ile muhasebe sisteminden kaynaklı daha fazla personel çalıştırma, daha fazla borçlanma ve daha az prim ve aidat ödenme gibi imkanlardan da yararlanılamamaktadır. Yine düzgün çalışan muhasebe kayıt sistemlerinde fazla ve yersiz ödemelerin önüne geçilmiş olunacaktır.

Mali raporların kontrol edilmesi ve tüm yevmiye kayıtlarının tek tek kontrol edilmesi suretiyle muhasebe kayıtlarının düzeltilmesi için Muhasebe Kayıt Hatalarının Düzeltilmesi ve Muhasebe Sisteminin Geliştirilmesi Projesini oluşturmaktadır.  Bu proje kapsamında yapılan çalışma sonrasında tüm muhasebe kayıtları düzeltilmiş olacak, mali tablolar düzeltilmiş olacak, yapılacak olan iç ve dış envanterle tüm hesaplar gerçeği göstermiş olacaktır. Ayrıca muhasebe kayıtları sırasında varsa fazla ve yersiz ödemelerde tespit edilmiş olacaktır.

Proje de tanımlanan hizmet, Kamu Muhasebesi uzmanlarımızca kontrol edilmesi ile yürütülmektedir. Proje kapsamında idare için gerekli doküman ve raporlar üretilmekte ve isteyen idarelerde, idare personeline tespit edilen hatalar üzerine eğitim verilmektedir.

Bu hizmet ile uzmanlarımız ile mali denetimler öncesinde idareye makul bir güvence sunmak suretiyle idare personelinin kurumsal kapasitesinin artırılması ve denetimler öncesinde muhasebe kayıt hataları düzeltmek suretiyle mali raporların iç kontrolün istediği gibi tam, doğru ve güvenilir olmasının sağlanması en temel amacımızdır.

 

Danışmanlık Hizmetlerimiz İçin Bize Ulaşın

E-Posta : bilgi@vizyonder.org.tr
Telefon : +90 242 338 2016 - Faks  : +90 850 811 2016
Gsm : +90 545 335 2016 - Gsm2: +90 545 337 2016
Whatsapp  : Whatsapp Görüşmesi Başlat
Kamu İhalelerinde Danışmanlık Merkezi Yayında!

Kamu İhale Danışmanlık Merkezi

Kamu İhalelerinde Uzman Rehberlik Sektöründe uzmanlaşmış danışman kadromuz, kamu ihaleleri konusundaki derin bilgi ve deneyimleriyle size en doğru rehberliği sunuyor. Kamu kurumları ve özel sektör için ihale süreçlerini etkili şekilde yönetmek amacıyla buradayız.

Vizyonder Psikoloji Akademi Eğitimleri ve Danışmanlık Hizmetleri Başladı!

Vizyonder Psikoloji Akademi

WhatsApp Uygulaması İle Her an Yanınızdayız!
Vizyonder WhatsApp Uygulaması İle Her an Yanınızda
E-İhale Bilgi Testi İle E-İhale Bilginizi Ölçün!
Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Testleri
Eğitim Anketimize Katılın İndirim Kazanın!
Eğitim Seminerlerimize Kayıt Olun!

Vizyonder Eğitim Seminerlerine Kayıt Olun!

Yetkili Acentamız

Vizyonder Doğru Tercih

Doğru Tercihin Adresi Vizyonder

Bu Sayfayı Paylaş