Kapat

Vizyonder Logo
Vizyonder Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri - Tel:0242 338 2016

Slovenya - Avusturya - Almanya - İsviçre - Fransa Turu

Avrupa İnceleme Araştırma Gezisi

1.GÜN : İSTANBUL-CENEVRE-ANNECY-CENEVRE

İSTANBUL CENEVRE ANNECY CENEVRE İNCELEME ARAŞTIRMA GEZİSİ

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 05.35’te hazır bulunulması. Bagaj ve check–in işlemlerinin ardından Cenevre’ye hareket. Yerel saat ile 10.55’te Cenevre’ye varışın ardından özel otobüsümüzle şehir turumuza başlıyoruz. Cenevre gölü, Mont Blanc rıhtımı, Rousseau Adası, Cenevre’nin sembolü Jet d’Eau Fıskiyesi, İngiliz bahçeleri ve Çiçek Saati görüldükten sonra, Fransa’nın Venedik’i Annecy’e doğru hareket ediyoruz. İçinden şırıl şırıl suların aktığı, her sokak başından, her pencereden çiçeklerin fışkırdığı, üstelik kocaman bir dağ gölünün kıyısına kurulmuş olduğu için yemyeşil parklarla çevrilmiş bu rüya beldesinde günümüzü geçiriyor ve Cenevre’ye dönüyoruz. Otele yerleşme ve serbest zaman. Konaklama Cenevre bölgesi otelimizde.

2.GÜN : CENEVRE-LOZAN-VEVEY-MONTREAUX-GRUYERES-BERN

CENEVRE-LOZAN-VEVEY-MONTREAUX-GRUYERES-BERN İNCELEME ARAŞTIRMA GEZİSİSabah kahvaltısının ardından İsviçre’nin önemli bir tarihi ve kültürel merkezi olan Lozan’a hareket. Bu tarihi önemi olan Lozan şehrinin sahilini gezdikten sonra, Palmiye ağaçlarıyla ve rengarenk çiçeklerle döşeli sahilinde, Charlie Chaplin anıtının yanı sıra gölün içerisinde bulunan bronz çatal ve denizatı heykelleri ile çok beğeneceğiniz Vevey de yiz, kısa bir yolculukla boğazlar anlaşmasıyla belleğimize yer eden Montrö gezimizi yapıyoruz, hemen yanı başında İsviçre nin en güzel beldelerinden peynir kasabası Gruyeresi geziyoruz. Bugünkü son durağımzız orta çağ atmosferini içinde barındıran Alp dağları ve şehri çepeçevre saran Aare Nehrinin enfes karışımı, Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki büyülü kent Bern. Eski şehir Altstad, 100 metrelik kulesiyle Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Bern Katedrali, 800 yıldır varlığını koruyan Bern’in simgesi saat kulesi, 1246 yılında inşa edilmiş hapishane kulesi Kafigturm, 220 farklı gül çeşidinin görülebileceği ve eski şehir manzarasının seyredilebileceği Rosangarden (gül bahçesi) görüldükden sonra,böledeki i otelimize gidiyoruz ve otele yerleşme. Konaklama otelimizde.

3.GÜN : ZUG-LUZERN-ZURICH-RHEIN FALL (SCHAFFHAUSEN)-FREİBURG-ALSACE

ZUG-LUZERN-ZURICH-RHEIN FALL (SCHAFFHAUSEN)-FREİBURG-ALSACE İNCELEME ARAŞTIRMA GEZİSİSabah kahvaltısının ardından ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye ise Luzern onun içindeki incidir” dediği Luzern’e geçiyoruz. Kuğuların yüzdüğü gölde 1333 yılında tahtadan yapılmış sardunyalarla süslü, üzerinde 100’e yakın yağlı boya resmin sergilendiği Chapel Köprüsü görüldükden sonra doğa ve sakinliğin cenneti Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih’e varışımızın ardından yapılacak panoramik turumuzda; iki kulesiyle şehrin sembollerinden Evangelist Kilisesi, İsviçre‘nin en büyük saatinin bulunduğu St.Peterskirche Kilisesindeki saat kulesi, dünya markalarının ve şık restoranların bulunduğu şehrin en gözde caddesi Bahnhoff Strasse, Limnat Nehri’nin kenarında bulunan keyifli yürüyüş yolu Schipfe yerler arasındadır. Zürih gezimizi tamamladıktan sonra sadece 40 dakıka uzaklıktaki her yıl milyonlarca turistin 150 metre genişlikte ve 23 metre derinlikte Rhein nehrinin çılgın sularını görmek için Schaffhausen’e akın ettiği müthiş etkileyici Avrupa’nın en büyük şelalesi Rhein şelalesindeyiz. Burada vereceğimiz 1 saatlik moladan sonra son durağımız Almanyanın en güzel yerlerinden Freiburg a hareket ediyoruz.Freiburg’da “Bächel“ yani yolların kenarında yer alan toplam uzunluğu 15.5 km ile tüm eski şehri kaplayan küçük kanalcıklar, 116 metre yüksekliğindeki kulesiyle nerede olursanız olun görebileceğiniz Freiburger Münster (Katedral), şehirde sizi en çok şaşırtacak dünya mutfağından envayi çeşit yemeğin bulunduğu bir cennet olan Markhalle (Kapalı Pazar), büyük meydan Münsterplatz, eski ve yeni belediye binaları Rathausplatz, üzerinde pek çok hediyelik eşya dükkanı, mağaza zinciri, kafe ve restoranın olduğu Kaiser Joseph Caddesi, gençlerin yoğun olarak toplandığı bir başka meydan ve aynı zamanda şehrin buluşma noktası Augustiner Platz, şehrin en keyifli kafe, bar ve bira bahçelerini görebileceğiniz Gerberau görüldükden sonra Alsace bölgesindeki otelimize varış. Otelde konaklama.

4.GÜN : COLMAR-EQUEISHEIM-RIQUEWIHR-STRASBOURG

COLMAR-EQUEISHEIM-RIQUEWIHR-STRASBOURG İNCELEME ARAŞTIRMA GEZİSİSabah kahvaltısının ardından etrafı üzüm bağlarıyla çevrilmiş Fransa’nın saklı cenneti Colmar’ı geziyoruz. Ren nehri boyunca 1200’lü yıllardan kalmış pencere ve balkonlarından çiçekler sarkan tarihi binalar, etkileyici Saint Martin Kilisesi, mısır çarşısına benzer oldukça ilginizi çekebilecek kapalı çarşı Marche Couvert’i gezdikten sonra Colmar’da serbest zaman. Bir sonraki durağımız Alsace’nin bir başka cennet köyü Equisheim, sadece 15 km sonra 1200'lu yıllardan kalma orta çağ Dolder kulesi ile dikkat çeken, dağların eteklerine yayilmis uzum bağlarıyla çevrelenmiş, gezerken insana buralar gerçek mi dedirten Alsace’nin en güzel köylerinden Requewihr. Günün son durağı Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi binalarının bulunduğu Avrupa’nın ikinci siyasi başkenti Strasburg şehir turumuza başlıyoruz. Etrafında rengarenk Alsace evlerinin bulunduğu Petit France bölgesi, dünyanın en yüksel 6. kilisesi ve gotik mimarinin en güzel eseri kabul edilen şehrin kalbi Notre Dame, tarihi kent merkezi Grand İlle de Notre Dame’nin karşısındaki şehrin en ünlü yapılarından Kammerzeli Evi, Barok mimarisinin en üst sınırı denilen Rohan Sarayı, 1801 yılında inşa edilen şehrin en eski parkı Orangerie turumuzda görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele yerleşme ve serbest zaman. Konaklama Strasbourg otelimizde.

5.GÜN : STRASBOURG-HEIDELBERG-ROTHENBURG

STRASBOURG-HEIDELBERG-ROTHENBURG İNCELEME ARAŞTIRMA GEZİSİSabah kahvaltının ardından Heidelberg’e hareket. Neckar Nehri kenarında, orta çağdan kalma bir masal şehri, Almanya’nın tartışmasız en güzel ve romantik şehirlerinden Heidelberg turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın sadece yayalar için ayrılmış olan en uzun caddesi unvanına sahip, 1,5 km’lik uzunluğuyla şehrin kalbinin attığı Hauptstrasse, ortasında bir Herkül heykeli ve çeşme bulunan Marktplatz Meydanı, Neckar Nehri tarafından ikiye ayrılmış, üzerinde bulunan 200 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğindeki tablo güzelliğinde bir görünüm sergileyen Eski Köprü, bazı yerleri yıkılmış olsa da görkemli ve görmeye değer, şehrin olağanüstü manzarasını seyredebileceğiniz, yeşil ormana sırtını dayayan Heidelberg Kalesi(dışardan,kale içi hariç) görülecek yerler arasındadır. Heidelberg gezimiz sonrası meydanlara açılan arnavut kaldırımı sokaklar, bakımlı eski evlerle romantik yolun gözbebeği Rothenburg’da akşam üstü saatlerinde varıyoruz. Yılda 15 milyon turistin ziyaret ettiği Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Rothenburg gezimizde şehrin en güzel ve en fotojenik meydanı Plönlein, belediye binasının (Rathaus) bulunduğu şehrin ana meydanı Markt Meydanı, şehri baştan başa saran 2,5 km uzunluğunda 42 kulenin bulunduğu surlar, yöresel dantel işlemeler satan minik dükkanlar, oyuncakçılar, minik pastaneler ile süslü Schmiedgasse Caddes’i gezilerek otelimize yerleşme,serbest zaman.

6.GÜN : ROTHENBURG-MUNIH-SALZBURG

ROTHENBURG-MUNIH-SALZBURG İNCELEME ARAŞTIRMA GEZİSİSabah kahvaltısının ardından Bavyera eyaletinin başkenti Münih’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Enchingen de kısa bir moladan sonra öğlen saatlerinde varacağımız Münih şehir turumuzda müzeler, kafeler, dükkanlar, tarihi yapılar ve kiliselerle Münih’in en hareketli merkezi Marienplatz, zarif kubbeleri etkileyici çan kulesiyle eski belediye binası Altes Rathaus, cephesinde krallar, prensler, dükler ve halk kahramanlarının heykellerinin olduğu, Münih denilince ilk akla gelen yapı yeni belediye binası ve Ortaçağ’da surlarla çevrili şehrin üç ana kapısından biri Isartor Kapısı’nı gördükten sonra kısa bir serbest zaman veriyoruz. Münih gezimizi tamamlayarak Mozart’ın notalarının yükseldiği Salzburg’a hareket ediyoruz. Salzburg’un en önemli ve en gözde yerlerinden 900 yıllık tarihe sahip Avrupa’nın en büyük kalesi Festung Hohensalzburg, çiçekler ve birbirinden etkileyici heykellerle donatılmış sahip Mirabell Sarayı bahçesi, Ortaçağ, Barok ve Rönesans dönemine ait binaların bulunduğu eski şehir ve Residens Meydanı, aşıkların aşklarının sonsuza dek sürmesi için, dileklerini yazdıkları kilitlerin asıldığı Makartsteg köprüsü, kuşların ve nehrin sesi ile oluşan mükemmel senfoniyi banklarda oturarak iliklerinize kadar hissedebileceğiniz Salzburg şehrini ikiye ayıran Salzach nehri, tabelaları ferforjeden yapılmış ünlü markaların mağazalarının olduğu Salzburg’un kalbi ve en güzel caddesi Getreidegasse Caddesi, Getreidegasse Caddesi üzerinde dikkatinizi çekecek Mozart'ın doğduğu ev, altın rengi kocaman bir küre üzerinde ayakta duran bir adam heykeli ile Kapitelplatz' Birbirinden güzel kafelerin, cıvıl insanların, seyyar kütüphanelerin bulunduğu Mozart’ın ihtişamlı heykelininde bulunduğu Mozartplatz, Barok mimarinin en güzel örneklerinden Dış cephe kabartmaları, heykelleri ve iç mekânı ile göz alıcı Salzburg Katedrali görüldükden sonra otelimize yerleşme.Geceleme otelimizde.

7.GÜN : SALZBURG-HALLSTADT-BLED GÖLÜ-LJUBLJANA

SALZBURG-HALLSTADT-BLED GÖLÜ-LJUBLJANA İNCELEME ARAŞTIRMA GEZİSİSabah kahvaltının ardından dünyada görülmesi gereken 100 yerden biri olarak geçen Hallstatt’a hareket ediyoruz. Göl kıyısına kurulmuş ve etrafı dağlarla çevrilmiş olan büyüleyici kasaba Hallstatt muhteşem doğal güzelliği ve görselliği ile UNESCO dünya mirası listesinde yerini almış. Tüm renkleri barındıran doğası, biraz koyu renkli gölü ve tam bir tasarım harikası ahşap evleriyle dünyanın en güzel köyü Hallstatt da kuğuları ve muhteşem manzarayı izleyerek, göl kenarında yapılacak yürüyüş ve serbest zaman sonrası bir başka doğa harikası Slovenya’nın Bled gölü için hareket ediyoruz. Doğanın insanlığa armağanı, güzelliği dillere destan Bled gölü’nde yapacağımız yürüyüşte büyülü güzelliği ve huzuru iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Bled gölü turumuz sonrası sadece 40 dakıka uzaklıktaki Ljublyana otelimize varış. Otelimize yerleşme serbest zaman.Konaklama Otelimizde.

8.GÜN : LJUBLJANA-POSTAJNA MAĞARASI-İSTANBUL

LJUBLJANA-POSTAJNA MAĞARASI-İSTANBUL İNCELEME ARAŞTIRMA GEZİSİSabah kahvaltının ardından panoramik Ljubjlana şehir turuna başlıyoruz. İçinden nehir geçen diğer şehirler gibi Ljubljana da bir köprüler şehri. Eski dönemde ayakkabıcıların ürünlerini sergiledikleri şehrin merkezindeki en eski Kunduracılar Köprüsü, şehrin kalbinin attığı Üçlü Köprü, rengarenk aşk kilitleriyle süslü Kasap Köprüsü ile şehrin ve Slovenya bayrağının sembolü olan Ejderhalar Köprüsü, oldukça renkli ve akşamları cıvıl cıvıl olan Ljubljana’nın kalbinin attığı Preseren ve Kongresni Meydanı, duvarları grafitlilerle dolu, sokaklarında eski ayakkabıların sarkıtıldığı, vakit geçirmesi inanılmaz keyifli Trubarjeva Caddesi görülecektir. Ardından sizleri kendisine hayran bırakacak ve şaşırtacak Unesco tarafından koruma altına alınmış, şehre sadece 55 km mesafede bulunan, dünyanın en uzun yeraltı mağarası Postajna mağarasına gidiyoruz. Belli bir kısmına trenle gidilen mağarada rehber eşliğinde sarkık ve dikiklerin arasında yapacağınız yürüyüşle bu doğa harikasının etkileyiciliğine hayran kalacaksınız. Postajna mağarası sonrası Ljubljana Havalimanı’na hareket ediyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket. 23.20’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen havayolu ile belirtilen parkurda ekonomi sınıfı uçak bileti 
 • Havalimanı vergileri 
 • Alan/otel/alan transferleri, şehirler arası transferler 
 • Belirtilen kategori otellerde oda+kahvaltı (Continental kahvaltı) konaklamalar 
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri dahil 
 • Otel konaklama turist vergileri 
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.) 
 • Türkçe tur liderliği hizmeti
 • Yurt dışı çıkış fonu
 • Seyahat Sigorta Poliçesi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize ücreti
 • Kişisel harcamalar 
 • Öğle ve akşam yemekleri 
 • Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri 
 • Ekstra turlar

BİLGİLENDİRME:

Vizyonder olarak düzenlediğimiz inceleme ve araştırma gezilerinin amacı, yurt dışındaki yerel yönetimler ile kamu kurum ve kuruluşlarının çalışmalarını yakından izlemek, kent estetiği, kent planlaması, farklı coğrafyalarda farklı ölçeklerdeki ulaşım sorunlarının giderilmesi için izlenimler edinilmesi, toplu taşıma, kentsel dönüşüm, geri dönüşüm, atık depolama, ayrıştırma, yeşil alanlar, parklar vs. gibi teknik konularla, kültür, sanat, spor gibi sosyal alanlarda diğer yerel yönetimlerin uygulamalarını yakından inceleyerek bilgi ve görgü artırma amaçlanmaktadır.

"Tüm Katılımcıların Yurtdışı Geçici Görev Yollukları, 6245 Sayılı Harcırah Kanununa Uygun Bir Şekilde Uzmanlarımız Tarafından hazırlanmakta olup, Organizasyonu İşlemlerini Tecrübeli ve Profesyonel Bir Ekip Aracılığı İle Sorunsuz Şekilde Yürütmekteyiz.

Yurtdışı Tetkik Gezileri İçin Bize Ulaşın

E-Posta : bilgi@vizyonder.org.tr
Telefon : +90 242 338 2016 - Faks  : +90 850 811 2016
Gsm : +90 545 335 2016 - Gsm2: +90 545 337 2016
Whatsapp  : Whatsapp Görüşmesi Başlat

Çalışma Şeklimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için için lütfen buraya tıklayınız.

Kamu İhalelerinde Danışmanlık Merkezi Yayında!

Kamu İhale Danışmanlık Merkezi

Kamu İhalelerinde Uzman Rehberlik Sektöründe uzmanlaşmış danışman kadromuz, kamu ihaleleri konusundaki derin bilgi ve deneyimleriyle size en doğru rehberliği sunuyor. Kamu kurumları ve özel sektör için ihale süreçlerini etkili şekilde yönetmek amacıyla buradayız.

Vizyonder Psikoloji Akademi Eğitimleri ve Danışmanlık Hizmetleri Başladı!

Vizyonder Psikoloji Akademi

WhatsApp Uygulaması İle Her an Yanınızdayız!
Vizyonder WhatsApp Uygulaması İle Her an Yanınızda
E-İhale Bilgi Testi İle E-İhale Bilginizi Ölçün!
Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Testleri
Eğitim Anketimize Katılın İndirim Kazanın!
Eğitim Seminerlerimize Kayıt Olun!

Vizyonder Eğitim Seminerlerine Kayıt Olun!

Yetkili Acentamız

Vizyonder Doğru Tercih

Doğru Tercihin Adresi Vizyonder

Bu Sayfayı Paylaş
Hoşgeldiniz. Yardıma ihtiyacınız olursa buraya tıklayarak Whatsapp üzerinden bilgi alabilirsiniz.