Vizyonder Logo
Vizyonder Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri - Tel:0242 338 2016

Almanya - İsviçre - İtalya - Fransa - İspanya Turu

Avrupa İnceleme Araştırma Gezisi Almanya - İsviçre - İtalya - Fransa - İspanya Turu

1. GÜN: İSTANBUL - FREİBURG - SCHAFFHAUSEN REN ŞELALESİ - ZÜRİH

İSTANBUL - FREİBURG - SCHAFFHAUSEN REN ŞELALESİ - ZÜRİH İNCELEME ARAŞTIRMA GEZİSİAtatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 06.00’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Basel'e hareket. Yerel saat ile Basel'e varış. Freiburg çıkışından çıkarak Freiburg şehir turumuzda “Bächel“ yani yolların kenarında yer alan toplam uzunluğu 15.5 km ile tüm eski şehri kaplayan küçük kanalcıklar, 116 metre yüksekliğindeki kulesiyle nerede olursanız olun görebileceğiniz Freiburger Münster (Katedral), şehirde sizi en çok şaşırtacak dünya mutfağından envayi çeşit yemeğin bulunduğu bir cennet olan Markhalle (Kapalı Pazar), büyük meydan Münsterplatz, eski ve yeni belediye binaları Rathausplatz, üzerinde pek çok hediyelik eşya dükkanı, mağaza zinciri, kafe ve restoranın olduğu Kaiser Joseph Caddesi, gençlerin yoğun olarak topla ndığı bir başka meydan ve aynı zamanda şehrin buluşma noktası Augustiner Platz, şehirde sakinliği sevenlerin meydanı Adelhauser Platz, şehrin en keyifli kafe, bar ve bira bahçelerini görebileceğiniz Gerberau, gezisinden sonra her yıl milyonlarca turistin, 150 metre genişlikte ve 23 metre derinlikte Ren nehrinin çılgın sularını görmek için Schaffhausen’e akın ettiği müthiş etkileyici Avrupa’nın en büyük şelalesi Ren şelalesindeyiz. Daha sonra dünyada yaşam kalitesinin en yüksek olduğu şehirlerin başında gelen Zürh’e hareket ediyoruz. Zürih’e varışımızın ardından yapılacak panoramik turumuzda; iki kulesiyle şehrin sembollerinden Evangelist Kilisesi, İsviçre‘nin en büyük saatinin bulunduğu St.Peterskirche Kilisesindeki saat kulesi, dünya markalarının ve şık restoranların bulunduğu şehrin en gözde caddesi Bahnhoff Strasse, Limnat Nehri’nin kenarında bulunan keyifli yürüyüş yolu Schipfe ve biraz dik bir yokuştan çıkarak harika bir şehir manzarası sunan Lindenhof Parkı görülecek yerler arasındadır. Ardından ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye ise Luzern onun içindeki incidir” dediği, 40 dakika mesafedeki Luzern’e geçiyoruz. Kuğuların yüzdüğü gölde 1333 yılında tahtadan yapılmış sardunyalarla süslü, üzerinde 100’e yakın yağlı boya resmin sergilendiği Chapel Köprüsü, köprüye bağlı sekizgen su kulesi ve Zürih Katedrali görüldükten sonra, göl boyu şehrin doyumsuz manzarası eşliğinde serbest zaman. Ardından Zurih ile Luzern arasında Zug bölgesindeki otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

2. GÜN: ZÜRİH - LUZERN – LUGANO – MİLANO

ZÜRİH - LUZERN – LUGANO – MİLANO İNCELEME ARAŞTIRMA GEZİSİSabah kahvaltısının ardından ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye ise Luzern onun içindeki incidir” dediği, 40 dakika mesafedeki Luzern’e geçiyoruz. Kuğuların yüzdüğü gölde 1333 yılında tahtadan yapılmış sardunyalarla süslü, üzerinde 100’e yakın yağlı boya resmin sergilendiği Chapel Köprüsü, köprüye bağlı sekizgen su kulesi ve Zürih Katedrali görüldükten sonra, göl boyu şehrin doyumsuz manzarasını ile Luzern’e veda ediyoruz. Masalsı manzaralar eşliğinde İsviçre Alpleri, vadileri, doğayla uyum içindeki evler, köprüleri seyrederek, güneyde Lugano şehrine ulaşıyoruz. Belediye binası, Lugano gölünün muhteşem manzarası, çiçekleriyle ünlü parkı, göl kıyısı boyunca Lugano nun huzur dolu güzelliğini yaşayarak son durağımız Milano ya hareket ediyoruz. Milano şehir turumuzu yapıyoruz. İtalya’nın moda başkentindeki turumuzda dünyada kent merkezine en hakim katedral olarak kabul edilen gün boyu her zaman kalabalık Duomo, Duomo Meydanı’nda, katedralin hemen yanında camdan dev kubbeli ve dört kollu dev pasajın kapısından girdiğiniz anda görkemini ve ihtişamını hissedeceğiniz tüm dünyada en çok fotoğraflanan iç mekanlardan Galleria Vittorio Emanuele, Milano’nun küçük Venedik gibi canlı bölgesi Navigli görüldükten sonra Milano ya sadece 50 km uzaklıkta olan İsviçre sınırında küçük doğa harikası Como gölü ne gidiyoruz. Harika manzaralar arasında geçireceğiniz serbest zaman sonrasında Milano ya dönüş, serbest zaman, otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

3. GÜN : MİLANO – PORTOFİNO- GENOVA

MİLANO – PORTOFİNO- GENOVA İNCELEME ARAŞTIRMA GEZİSİSabah kahvaltısından sonra aşkların en sosyetik limanı Portofino’ya geçiyoruz. Uğruna aşk şarkıları ve şiirleri yazılan bu yer, arkanızda yeşili önünüzde maviyi sunan, zenginlik ve güzelliğin bütünleştiği dünyanın en güzel sahil kasabası. 17 yy.da Cenevizlilerin inşa ettiği Castello Brown Kalesi’nin bahçesindeki resim çekilecek alan, Portofino Limanı’nı olduğu gibi gözler önüne seren bir noktada. Ardından sırtı yemyeşil tepelerle kaplı, kestane ve palmiye ağaçları ile renkli evlerin bulunduğu sahilde yapılacak keyifli yürüyüşle Santa Margarita’dan sonra Genova’ya transfer. Varışı mıza istinaden Genova şehir turu. Turumuzda, Gotik ve barok binalarla çevrelenmiş, ortasındaki fıskiye ile ferah bir atmosfer kazandırılmış şehrin merkezi Piazza De Ferrari, yapımına 1400’lü yıllarda başlanan inşası yaklaşık 100 yıl süren şehrin en önemli yapıtı San Lorenzo Katedrali, ünlü kaşif Kristof Kolomb’un evi, gözlem terası olarak kullanılan ışığı 50 km uzaklıktan görülebilen La Lanterna ve Ortaçağ kapıları Porta Soprana’yı geziyoruz. Tur sonrası otele transfer. Geceleme Genova otelimizde.

4.Gün - GENOVA – MONACO ST.PAUL DE VENCE- NİCE

GENOVA – MONACO ST.PAUL DE VENCE- NİCE İNCELEME ARAŞTIRMA GEZİSİSabah kahvaltısından sonra Nice’e hareket. İlk durağımız dünyanın en ünlü kumarhanesinin bulunduğu Monte Carlo ve kumarhane, konforlu otelleri, eğlenceli gece hayatı, etkileyici bahçeleri, sanatın en iyi örneklerinin buluştuğu galerileri ve prestijli butikleri ile Fransa’nın otuz beş bin nüfuslu minicik bağımsız şehir devleti Monaco’yu geziyoruz. Sonraki durağımız her gördüğünüz köşenin fotoğrafını çekmek, her sokağa girmek, her dükkanı gezmek için dayanılmaz bir arzu duyacağınız orta çağdan kalma olağanüstü bakımlı taş binalar ve Arnavut kaldırımlarıyla döşeli büyüleyici St. Paul de Vence, son durağımız palmiye ağaçlarının belirlediği yolları, altın kuma bulanan sahilleri ve şehre ruh katan festivalleriyle Nice turumuza başlıyoruz. İlk olarak 5 km uzunluğunda Nice’in efsanevi yürü  me yolu Promenade des Angleis. Bir tarafında Akdeniz’den güzel bir kumsal, diğer yanında estetik binalar olan bu yola doyamayacaksınız. Arnavut kaldırımlı dar sokaklarıyla capcanlı bir atmosferi olan Eski Şehir (Vieux Nice), 2000 yıl önce Yunanların şehirde ilk yerleştiği, günümüzde bir park alanı olan harika manzarasında kendinizden geçeceğiniz Colline du Chateau (Kale Tepesi), alışveriş, yeme-içme merkezi Massena Meydanı, Çicek Pazarı ile Nice gezimizin ardından otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Nice otelimizde.

5. GÜN:NİCE – CANNES – MARSİLYA

NİCE – CANNES – MARSİLYA İNCELEME ARAŞTIRMA GEZİSİSabah kahvaltı sonrası Orta çağ kalesinin ve Egzotik Bahçe’nin içi “Yeryüzünün Tanrıçaları” konulu kadın heykelleriyle süslenmiş Eze’de yiz. Bu şirin sevimli Fransız köyünde bölgeye has krem, sabun, parfüm, aromatik yağ alabilirsiniz. Eze turumuz sonrası dünya jet sosyetesinin gözdesi ve Fransız Rivierası diye bilinen, film festivali, kumarhaneleri, deniz ürünleri restoranları ve beş yıldızlı otelleri ile Cote d'Azur’un en meşhur şehri Cannes’î gezdikten sonra Fransa nın Paris den sonra en büyük 2.şehri Marsilya ya hareket ediyoruz. Akşam üstü saatlerinde vardığımız Marsilya şehir turunda Marsilya’nın Akdeniz’le buluşan çok güzel ve oldukça elit, ancak bir o kadar da eski limanı Vieux-Port, şehrin en canlı ve hareketli caddesi La Canebière, 1896 yılında yapılmış Fransa’nın en önemli ve etkileyici yapılarından Katedral Del La Major, tarihi binalar, müzeler, sanat galerileri ve görkemli belediye binasıyla eski kent La Panier görülerek otelimize yerleşiyoruz. Serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6. GÜN: MARSİLYA – MONTPEİLLER – CARCASSONE – TOULOUSE

MARSİLYA – MONTPEİLLER – CARCASSONE – TOULOUSE İNCELEME ARAŞTIRMA GEZİSİSabah kahvaltısından sonra Montpeiller ‘e hareket ediyoruz. 1181 yılında kurulan batı dünyasının ilk tıp ve cerrahi üniversitesi olma özellğini taşıyan Montpeiller de 19. yüzyıldan bu yana varlığını sürdüren ve işçilikleriyle göz kamaçtıran Place de la Comedie meyanındaki 3 Güzeller Çeşmesi, 1755 tarihli ve oldukça şık bir bina olan 1200 kişilik bir kapasiteye sahip opera binası , keyifli yürüyüş rotası Rue de la Loge ve Rue Foch üzerinden Promenade du Peyrou, Paris’te bulunan Zafer Tak’ın’dan esinlenip 1691 tarihli yapılan “Arc de Triomphe” Zafer Takı, gördükden sonra ortaçağ şehrini andıran çok ama çok şirin bir kasaba Carcassonne; ortaçağ dan fırlamışcasına büyüleyici bir atmosfere sahip Carcassonne de gezeceğimiz yerler surların içinde yer alan labirent şeklinde Arnavut kaldırımlı yolları ile La Cite Carcassonne, gotik romanesk mimarisi, yüksek pencereleri ve i  çindeki muhteşem atmosferiyle St. Nazaire Bazilikası, Carcassonne’nin en iyi dinlenme ve alışveriş mekanı Bastide St. Louise, Robin Hood dahil birçok ortaçağ konseptli filmin çekildiği mükemmel korunmuş ortaçağ duvarları, kiliseleri, kuleleri, evleri ve sokakları ile Chateau Comtal gezdikten sonra Garonne nehri üzerine kurulu Toulouse şehrine hareket ediyoruz. Toulouse a varışımızı takibe ilk olarak1080 ve 1120 yılları arasında Romanesk tarzda inşa edilmiş olup, 1998 yılında UNESCO Miraslar Listesi’ne alınan Avrupa’nın en büyük Romanesk yapı Roma mimarisinin şaheseri olarak adlandırılan Aziz Sernin Bazilikası’nı geziyoruz., Toulouse’ın en eski yapılarından biri olan, Rönesans saray mimarisinin en seçkin örneklerinden olan Hotel d’Assezat , Toulouse şehrinin kalbi Capitole de Toulouse (Belediye Binası), Garonne nehir üzerinde bulunan iskele boyunca köprüde yer alan açıklıkların orijinal planında bir aslan silüetini temsil eden Pont Neuf köprüsü, ilgi çekici mimarisi ile Fransa’nın ulusal anıtların biri olan ve Toulouse Katedrali olarak da bilinen Azizi Etienne Katedrali, pembe şehrin pembe tuğlalar ile inşa edilmiş etkileyici yapılarından benzersiz duvar resimleri ve süslemeleri ile eşsiz bir iç mimari örneğine sahip Jakoben Manastırı (Ensemble Conventuel des Jacobins) bulunmaktadır. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama Toulouse otelimizde.

7. GÜN: TOULOUSE – PAMPLONA – SAN SEBESTİAN

TOULOUSE – PAMPLONA – SAN SEBESTİAN İNCELEME ARAŞTIRMA GEZİSİSabah kahvaltısından sonra televizyonda izlediğimiz boğaların insanları sokaklarda kovaladığı dünyaca ünlü San Ferme festivalinin yapıldığı Ortaçağ’dan izler taşıyan sokaklarda, tarihi binalarla çevrelenmiş caddelerde, güzel ve yeşil parklarda, nehrin serinliği ile, ünlü Pamplona’yı geziyoruz. Daha sonra Bask dili ile Donastia olarak anılan, kumlu plajları, tarihi yapılarıyla büyüleyen İspanya’nın incisi San Sebastian şehrindeyiz. Dar sokakları ve canlı atmosferi ile ünlü olan Plaza de la Constitucion meydanını ve bu meydanın hemen yanı başında yer alan 16.yy’a ait Iglesia de San Vicente Kilisesi’ni, bask kültürünü anlatan eserleri ile San Telmo ve dünyanın çeşitli bölgelerinden sanatçıların eserlerini kapsayan en büyük koleksiyonun olduğu San Telmo Modern Sanatlar müzesi ve bu şehrin en dikkat çeken en önemli yerlerinden Monte Urgull Dağı ve tepesinde bulunan İsa heykeli ve El Buen Pastor Katedrali, Santa Maria Sarnıcı görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Turumuz sonrasında otele yerleşme ,serbest zaman. Geceleme otelimizde.

8. GÜN: SAN SEBESTİAN – BİLBAO -İSTANBUL

SAN SEBESTİAN – BİLBAO -İSTANBUL İNCELEME ARAŞTIRMA GEZİSİSabah kahvaltısından sonra Bilbao ya hareket. İspanya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Bilbao, Bask bölgesinin en kalabalık nüfuslu şehridir. Turistik anlamda en turistik noktalarından biri olan Bilbao’da gezilecek yerler arasında; Açılışıyla şehrin turizm faaliyetlerini canlandıran önemli bir mekan olan Guggenheim Müzesi, bu müzenin balık pullarına benzeyen titanyum kaplı dış kaplaması ilginç bir teknolojinin ürünü olarak gündüz emdiği ışığı gece yansıtır ve bu ışık şehre hayat veren nehre yansıdığında etkileyici bir gemi görüntüsü ortaya çıkar. Şehrin en görkemli ve en eski mimari yapısı olan Santiago Katedrali, rengarenk tarihi evleriyle turistlere kucak açan büyüleyici caddeleri, gürültülü barları ve farklı dükkanlarıyla herkesin ilgi odağı haline gelmiş Casca Viejo yani Yedi Cadde, Bilbao’ya can veren nehir üzerindeki en ünlü köprülerin başında gelen Zubizuri Köprüsü görüldükten sonra Bilbao havalimanına hareket . Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket. Yerel saat ile İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen havayolu ile belirtilen parkurda ekonomi sınıfı uçak bileti 
 • Havalimanı vergileri 
 • Alan/otel/alan transferleri, şehirler arası transferler 
 • Belirtilen kategori otellerde oda+kahvaltı (Continental kahvaltı) konaklamalar 
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri dahil 
 • Otel konaklama turist vergileri 
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.) 
 • Türkçe tur liderliği hizmeti
 • Yurt dışı çıkış fonu
 • Seyahat Sigorta Poliçesi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize ücreti
 • Kişisel harcamalar 
 • Öğle ve akşam yemekleri 
 • Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri 
 • Ekstra turlar

BİLGİLENDİRME:

Vizyonder olarak düzenlediğimiz inceleme ve araştırma gezilerinin amacı, yurt dışındaki yerel yönetimler ile kamu kurum ve kuruluşlarının çalışmalarını yakından izlemek, kent estetiği, kent planlaması, farklı coğrafyalarda farklı ölçeklerdeki ulaşım sorunlarının giderilmesi için izlenimler edinilmesi, toplu taşıma, kentsel dönüşüm, geri dönüşüm, atık depolama, ayrıştırma, yeşil alanlar, parklar vs. gibi teknik konularla, kültür, sanat, spor gibi sosyal alanlarda diğer yerel yönetimlerin uygulamalarını yakından inceleyerek bilgi ve görgü artırma amaçlanmaktadır.

"Tüm Katılımcıların Yurtdışı Geçici Görev Yollukları, 6245 Sayılı Harcırah Kanununa Uygun Bir Şekilde Uzmanlarımız Tarafından hazırlanmakta olup, Organizasyonu İşlemlerini Tecrübeli ve Profesyonel Bir Ekip Aracılığı İle Sorunsuz Şekilde Yürütmekteyiz.

Yurtdışı Tetkik Gezileri İçin Bize Ulaşın

E-Posta : bilgi@vizyonder.org.tr
Telefon : +90 242 338 2016 - Faks  : +90 850 811 2016
Gsm : +90 545 335 2016 - Gsm2: +90 545 337 2016
Whatsapp  : Whatsapp Görüşmesi Başlat

Çalışma Şeklimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için için lütfen buraya tıklayınız.

Online Eğitimlerimiz Başladı

Online Eğitimlerimiz Başlıyor

WhatsApp Uygulaması İle Her an Yanınızdayız!
Vizyonder WhatsApp Uygulaması İle Her an Yanınızda
E-İhale Bilgi Testi İle E-İhale Bilginizi Ölçün!
Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Testleri
Eğitim Anketimize Katılın İndirim Kazanın!
Eğitim Seminerlerimize Kayıt Olun!

Vizyonder Eğitim Seminerlerine Kayıt Olun!

Bu Sayfayı Paylaş