Vizyonder Logo
Vizyonder Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri - Tel:0242 338 2016

Mevzuat Bilgi Bankası

Kategori: Devlet Personel Başkanlığı Görüşleri

Memuriyetten Çekilen Ya Da Çekilmiş Sayılan Personelin 399 Sayılı Kaun Hükmünde Kararnamenin 3/C Maddesinde Belirtilen Sözleşmeli Personel Pozisyonuna Atanmaları Sırasında 657 Sayılı Kanunun Anılan 97 Nci Maddesinde Belirtilen Bekleme Süreleri hk. Görüş

Memuriyetten çekilen veya çekilmiş sayılan bir personelin 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki II sayılı cetvele tabi bir pozisyona atanırken 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda öngörülen bekleme sürelerine tabi olup olmayacağı hususundaki ilgi yazınız incelenmiştir.

Bilindiği üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun “Çekilen ve Çekilmiş Sayılanların Yeniden Atanmaları” başlıklı değişik 97 nci maddesi, Devlet memuriyetinden çekilen ve çekilmiş sayılanların yeniden Devlet memurluğuna atanmasına ilişkin olarak beklenmesi gerekli süreleri düzenlemektedir.

Bu itibarla, memuriyetten çekilen ya da çekilmiş sayılan ilgililerin farklı bir statüde tanımlanan 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 3/c maddesinde belirtilen sözleşmeli personel pozisyonuna atanmaları sırasında 657 sayılı Kanunun anılan 97 nci maddesinde belirtilen bekleme sürelerine tabi olmayacakları mütalaa edilmektedir.

Eklenme Tarihi: 28-02-2019
İlgili Kategoriler:    Personel Mevzuatı

Devlet Personel Başkanlığı Görüşleri

Vizyonder Psikoloji Akademi Eğitimleri ve Danışmanlık Hizmetleri Başladı!
WhatsApp Uygulaması İle Her an Yanınızdayız!
Vizyonder WhatsApp Uygulaması İle Her an Yanınızda
E-İhale Bilgi Testi İle E-İhale Bilginizi Ölçün!
Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Testleri
Eğitim Anketimize Katılın İndirim Kazanın!
Eğitim Seminerlerimize Kayıt Olun!

Vizyonder Eğitim Seminerlerine Kayıt Olun!

Bu Sayfayı Paylaş