Vizyonder Logo
Vizyonder Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri - Tel:0242 338 2016

Tamamlanmış Seminer Detayı

Bu Seminerimiz Tamamlanmıştır!

Belediyelerde Gelir Artırıcı Çalışmalar Eğitimi

14/12/2023 - 18/12/2023
Xanadu Resort Hotel - Antalya / Belek

  

BELEDİYELERDE GELİR ARTIRICI ÇALIŞMALAR EĞİTİMİ

 

     Vizyonder Eğitim olarak bu seminer programıyla, Belediye'ye ilave olarak nerelerden ne tür gelir sağlanabilir, neler yapılmalıdır, kısa vadede ne gibi sonuçlar alabiliriz vb. bir takım soruların cevapları ancak kurum gelir analizi yapıldıktan sonra ortaya çıkmaktadır. Derneğimize yoğun olarak, belediye gelir artırıcı çalışmalar nasıl yapılır?, belediye gelir artırıcı önlemler nelerdir?, belediye gelir getiren projeler nasıl yapılır?, Belediyelerde gelir nasıl artar?, gelir artırıcı projeler ile ne kadar ilave gelir sağlanır? gibi belediye gelirleri ile ilgili sorular gelmektedir. Aslında tüm belediyelerinin gelirleri belirli oranda artırılabilir. Bu sayfa da özetle verilen bilgiler ve burada bahsedilmeyen diğer belediye'ye ilave gelir sağlayacak gelir kalemlerinden nasıl gelir elde edileceği konusunda ayrıntılı bilgi alabilmenize ve yürütebilmenize  Uzman Eğitmen Kadromuz ile katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

       Belediye gelir artırıcı çalışmalar, belediye gelirlerinin faaliyetlerinde etkin bir şekilde kullanılan çalışmalar olup, bu eğitimde belediye gelir işlemlerinde kullanılan önlemler ve teknikler ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Vizyonder Eğitim olarak, Belediye'ye ilave olarak dağıtılandan ne tür gelir değişimi, neler yapılabilir, kısa süreli ne gibi sonuçlar alınabilir sorularının cevaplarını sizlere sunacağız. Seminer programı, Belediye'nin gelirlerinin gelişmesi, ekonomik yapılanmalarının sürdürülmesi ve Belediye yönetimdeki faaliyetlerinin değerlendirilmesidir.

Bu doğrultuda bize ulaşarak veya aşağıda yer alan linkten seminere kayıt oluşturabilirsiniz.

Eğitim Konuları

Doğrudan Gelir Artırıcı Çalışmalar Uygulamalı Olarak Ele Alınacaktır. Somut olarak Belediye Gelir Artırma İşlemlerini Yönelik Çalışma Yapılacaktır.)

 “Gelir Arttırıcı Çalışmalar (GAÇ), belediyelerin maddi kaynakların arttırılması ve buna bağlı   olarak nitelikli hizmet üretilmesini elde etmeye yönelik verilen eğitim hizmetidir...”

 “Gelir Artırıcı Çalışmalar ile kurumun mevcut gelirlerinin arttırılması ve yeni gelir   kalemlerinin tespit edilmesi için Mevcut Durum Analizi, Eylem Planı, Eylem Planının   Uygulanması ve İzleme-Değerlendirme adımlarından oluşan detaylı ve kapsamlı bir eğitimdir.”

 Yerel Yönetimlerin hızla genişleyen hizmet alanları, yaklaşan seçimler, mevzuatla beraber artan işlevleri, mahalli   hizmetlerden beklenen nitelikli hizmet anlayışının yükselmesi ve buna bağlı olarak giderlerinin   fazlalaşmasına sebep olmaktadır. Mahalli İdarelerin hali hazırda bulunan kaynaklarını etkili,   ekonomik ve verimli kullanmayı gerektiren bu yeni anlayışıyla bundan sonra hesap verme,   kurumsal mali ve performans sorumluluğu taşımaktadırlar.

Belediye gelirleri; öz kaynaklar, merkezi yönetim bütçe gelirinden alınan pay ve merkezi yönetimden yapılan transferlerden oluşmaktadır.  Öz kaynaklar; yerel vergi gelirleri, yerel harçlar, harcamalara katılım payı, ücrete tabi işler ve iştirak gelirlerin oluşur.

Öz kaynakların çoğaltılabilmesi için 4 aşamadan oluşan bir çalışma programı ile; Mevcut durumun tespit edilmesi, eylem planının hazırlanması ve bu eylemlerin uygulamaya geçirilmesi ile analiz ve takip süreciyle sonuçlarının raporlanmasının nasıl yapılması gerektiğinin detayları anlatılacaktır.

Eğitmenlerimiz

Vizyonder Uzman Eğitim Kadrosu                                        

Ücretler

Tek Kişilik Katılım  20.900 TL + KDV

Çift Kişilik Oda Katılım (Kişi Başı) 15.000 TL + KDV

Misafir  10.000  TL + KDV 

(Tek kişilik Oda da konaklayan katılımcıların, misafirleri için belirlenmiş bedeldir)

Eğitim Takvimi 

Tarih

Saat

Açıklama

14 Aralık

14:00

Otele Giriş

15-16-17 Aralık

10:00 – 17:30

Belediyelerde Gelir Artırıcı Çalışmalar Eğitimi

18 Aralık

12:00

Otelden Ayrılış

Seminere Katılabilmek İçin

Başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması, Seminer ücretinin ilgili hesaba yatırılması, Seminer ücretinin yatırıldığına dair banka dekontunun ve Başvuru Formunun 0(850) 811 2016 no.lu faksa gönderilmesi gerekmektedir.

Ödeme Bilgileri

Banka      : Halk Bankası
Şube        : Kepez Şubesi(0508)
IBAN        : TR98 0001 2009 5080 0016 1000 34

Damga Vergisi

Düzenlenen ödeme emri belgesinden 488 sayılı Damga Vergisi Kanunu’na tabi kurumlar tarafından KDV hariç tutar üzerinden binde 9,48 oranında damga vergisi kesintisi yapılmalıdır. Havale ya da EFT ücreti kesinlikle kesilmemesi gerekmektedir. Damga vergisi kesintisi yapıldığına ilişkin muhasebe işlem fişinin 0(850) 811 2016 no.lu faksa gönderilmesi gerekmektedir.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Ultra Her Şey Dahil Konseptte Konaklama, Eğitim , Katılım  Belgesi, eğitmenlerimiz tarafından hazırlanmış seminer ders notları dahildir.

Belediye Gelir Artırma Eğitimine Kimler Katılabilir

Değerli katılımcılarımız; Vizyonder ’in seminer fiyat politikası en uygun fiyata en iyi otel, en iyi uzman ve en iyi eğitim seminer programı hazırlama üzerine kurgulanmıştır. Seminer programlarımız isteğe bağlı olarak dilediğiniz tarihte, dilediğiniz bölgede ve dilediğiniz otelde yeterli katılım sağlanması durumunda özel olarak da açılmaktadır.

Bu seminerde; Otel, Uzman, Eğitim gibi bilgi toplama, fiyata uygun olarak seçim yapmak, seminer sonrasında eğitime yönelik bilgiler vermek, uzmanlık kazanmak, eğitimlerde kullanılan teknikleri öğrenmek, seminer sonrasında kazanımlarınıza yardımcı olmak amacıyla katılabilirsiniz.

Vizyonder ayrıca kamu satın alma mevzuatı çerçevesinde tüm süreçleri önemsiyor, siz talep etmeseniz bile tüm evrakları eksiksiz olarak size teslim ediyoruz. Bu çerçeve de aşağıda belirtilen belgeler derneğimizce hazırlayıp size teslim ediyoruz.

Satın Almaya Yönelik Olarak;

  • Eğitim İçeriğini Gösteren Doküman
  • Seminer Takvimi
  • E-Fatura
  • Katılım Sertifikası
  • Vergi Borcu Yoktur Belgesi
  • Teklif

Seminere Yönelik Olarak;

  • Otele Giriş Belgeniz
  • Otel Tanıtım Dosyası
  • Seminer Program Ayrıntıları

Kamu kurumlarına yönelik seminer ve eğitim talepleriniz için bize danışmadan karar vermeyiniz…

Sizi Bilgilendirelim

Düzenlenecek seminerlerden haberdar olmak için lütfen bilgilerinizi bırakın.
İsim Soyisim
Kurum
E-Posta
Telefon
Sizi ne zaman arayalım?
Güvenlik Kodu
Kamu İhalelerinde Danışmanlık Merkezi Yayında!

Kamu İhale Danışmanlık Merkezi

Stratejik Yönetim ve Stratejik Plan Hazırlama Eğitim ve Danışmanlığı

Vizyonder - Stratejik Yönetim ve Stratejik Plan Hazırlama Eğitim ve Danışmanlığı

Vizyonder Psikoloji Akademi Eğitimleri ve Danışmanlık Hizmetleri Başladı!

Vizyonder Psikoloji Akademi

Belediyelerde Gelir Artırıcı Çalışmalar

Belediyelerde Gelir Artırıcı Çalışmalar Danışmanlığı

Evsel Katı Atık Tarife Raporu Hazırlama Danışmanlığı

Evsel Katı Atık Tarife Raporu Hazırlama Danışmanlığı

Elektronik İhale Eğitimi

Elektronik İhale Eğitim Semineri - e-ihale eğitimi - vizyonder

Eğitim Seminerlerimize Kayıt Olun!

Vizyonder Eğitim Seminerlerine Kayıt Olun!

Vizyonder Doğru Tercih

Doğru Tercihin Adresi Vizyonder

Seminer Başvuru Formu Seminer Başvuru Formu
Yetkili Acentamız
Yetkili Acentamız
Bu Sayfayı Paylaş
Hoşgeldiniz. Yardıma ihtiyacınız olursa buraya tıklayarak Whatsapp üzerinden bilgi alabilirsiniz.